Yavru Köpek Masalı

Anne Köpek İle Yavru Köpek Masalı

Bir varmış bir yokmuş bir zamanlar küçük bir köyde anne köpek ile yavrusu yaşarmış. Anne köpekle yavrusunun kulübelerinin yanı başında büyük bir su kuyusu varmış. Yavru köpek bu su kuyusunun kenarında oynamayı çok seviyormuş. Fakat anne köpek su kuyusunun tehlikeli olduğundan dolayı yavru köpek kuyuya her yaklaştığında onu uyarıyormuş. Su kuyusu derin olduğu yavrusunun kuyuya düşmesinden çok korkuyormuş.  

Anne köpek yavrusunun su kuyusunun kenarında oynamasını istemese de yavru köpek annesini çoğu zaman dinlemiyormuş. Çünkü su kuyusunun kenarında oynamaktan çok keyif alıyormuş. 

Bir gün anne köpek dışarıda kendilerine yiyecek bir şeyler aramaya çıktığında, yavru köpek yine su kuyusunun yanına giderek orada oynamaya başlamış. Bir  süre sonra su kuyusunun içerisine bakmak aklına gelmiş.  

Su kuyusunun içine doğru baktığında bir de ne görsün kuyunun içerisinde yavru bir köpek ona gözlerini dikmiş ona bakıyormuş. Yavru köpek iyice meraklanmış. İlk kez gördüğü bu köpeğin su kuyusuna düştüğünden dışarı çıkamadığını düşünmüş. Kuyunun içerisindeki yavru köpeğe seslenerek “Hey yavru köpek sen orada ne arıyorsun, yoksa kuyuya mı düştün? Yardıma  ihtiyacın varsa elimi uzatacağım sen de bana elini ver, seni oradan çıkarayım” demiş. 

Kuyudan aşağıya bakan yavru köpek elini kuyunun içindeki diğer yavruya uzattığında onunda kendine elini uzattığını görmüş. Ama elleri bir türlü birbirlerine ulaşmıyormuş. Yavru köpek eğildikçe eğilmiş elini kuyunun içindeki yavrunun tutabilmesi için iyice aşağıya yaklaştırdığı sırada birden dengesini kaybedip su dolu kuyuya düşmüş.  

Suya düşen yavru köpek kuyudaki gördüğü diğer yavruya baksa da burada kendinden başka kimsenin olmadığını görünce, aslında kuyudaki gördüğü şeyin kendisinin sudaki yansıması olduğunu anlamış. Çırpınıp kuyudan çıkmaya çalışıyor, bir taraftan da annesinin sözlerini dinlemediği için kuyunun içindeki suda boğulacağını ve annesini bir daha göremeyeceğini düşünüyormuş. 

Yavru köpeğin annesi yiyecek aramaktan dönüp kulübede yavrusunu göremeyince çok korkmuş hemen aklına su kuyusunun içine bakmak gelmiş. Koşa koşa su kuyusunun yanına varıp içeriye baktığında yavrusunun son gücüyle çırpınmaya çalıştığını fark edip hemen onu kurtarmak için kuyunun içerisine bir ip sallamış. İpe tutunan yavru köpek kuyunun içerisinden annesinin yardımıyla çıkıp son anda boğulmaktan kurtulmuş. 

Yavru köpek annesini dinlememenin ne kadar yanlış olduğunu anlayıp kuyudan çıkar çıkmaz hemen annesine sarılmış ve ondan özürler dilemiş. Bir daha da annesinin sözünden hiç çıkmayacağına söz vermiş. Bir daha da anne köpeğin söylediklerinin hiç dışına çıkmamış. 

DMCA.com Protection Status

egiticimasallar.com‘da Anne Köpek İle Yavru Köpek Masalı’nı okudunuz. Lütfen bizimle görüşlerinizi yorum kısmında paylaşmayı unutmayınız.

1 thought on “Anne Köpek İle Yavru Köpek Masalı

  1. Kızım için birbirinden farklı masalları okuyabildiğim harika bir site keşfettim elinize emeğinize sağlık.

Bir Cevap Yazın

error: Content is protected !!