Anne Kurt İle Yavru Kurt Masalı

Anne Kurt İle Yavru Kurt Masalı

Anne kurt, büyümekte olan yavrusuna hayatı öğretmekteymiş. Yüksekçe bir dağa yavrusunu da alıp çıkmış. Dağın eteklerinde ise bir çoban koyunlarını otlatıyormuş. 

Anne kurt yavrusuna aşağıda yayılan koyunları işaret ederek “Bak yavrum aşağıdaki hayvanları görüyor musun? İşte onlara koyun denir. Onları yakalaması bir hayli kolaydır. Üstelik de etleri çok lezzetlidir. Karnını doyurmak istediğin de onları zorlanmadan yakalayabilirsin” demiş. 

Yavru kurt annesinin söylediklerini dikkatle dinliyor, bir taraftan da gözlerini sürünün üzerine dikip olan biten ne varsa izliyormuş. Yavru kurdun gözüne sürünün başındaki çoban takılmış. Annesine “anneciğim peki koyunların içerisinde elinde sopa ile gezen şu insan kimdir” deyince Anne kurt cevap vermiş. “O gördüğün ise çobandır. Koyunları yakalamak istersen ona çok dikkat etmelisin. Onun göremeyeceği bir yer bulup koyunlara oradan yaklaşmalısın. Eğer çoban seni görür ise canından olabilirsin” demiş. Yavru kurt annesinin söylediklerini aklına bir bir yazıyormuş. En sonunda gözüne sürünün içerisindeki çoban köpeği takılmış. Annesine anneciğim hepsini anladım da o sürünün içindeki bize benzeyen hayvan nedir deyince; 

Anne kurt iç geçirerek cevaplamış. “Ah yavrum işte bizi asıl perişan eden o bize benzeyip de bizden olmayandır.” Demiş. 

egiticimasallar.com‘da Anne Kurt ile Yavru Kurt Hikayesini okudunuz. Lütfen bizimle görüşlerinizi yorum kısmında paylaşmayı unutmayınız.

DMCA.com Protection Status

1 thought on “Anne Kurt İle Yavru Kurt Masalı

  1. Çok güzel bir masalmış. Amcam geçenlerde bu masalı çocuğuna anlatmıştı oradan aklımda kalmıştı tekrar okumak güzel oldu.

Bir Cevap Yazın

error: Content is protected !!