Paylaşmanın Gücü Kısa Masal Oku

Paylaşmanın Gücü Masalı

Bir varmış bir yokmuş, bir zamanlar, güzel bir köyde yaşayan iki çocuk varmış. Bu çocukların isimleri Eymen ve Ayşe imiş. Her ikisi de çok mutlu çocuklarmış, ama sahip oldukları şeylerde biraz bencil davranıyorlarmış. Bir gün, Ali ve Ayşe, beraber oyun oynamaya karar vermişler.

Birlikte oynarken, Eymen’in elindeki oyuncak araba Ayşe’nin dikkatini çekmiş. Ayşe, Eymen’in oyuncağı elinden bırakmasını beklemeden almak istemiş. Eymen daha oyunu bitmeden elinden oyuncağı alınınca ağlamaya başlamış. Eymen, Ayşe’yi oyununu bozduğuna ikna etmeye çalışmış ama bir türlü başaramamış. Ayşe “Ben bu oyuncağı çok beğendim o yüzden ben oynayacağım, sana veremem” diyormuş.

Tam o sırada, yanlarına mahalledeki komşularından yaşlı bir amca gelmiş ve ne olduğunu sormuş. Çocuklar yaşlı adama olanları anlatmışlar. Yaşlı adam gülümsemiş ve şöyle demiş: “Siz iki arkadaşsınız ve arkadaşlık birbiri ile paylaşmayı gerektirir. Paylaşımın gücüyle her şeyi daha iyi yapabilirsiniz.”

Bu Masalımızı da Çok Seveceksiniz: Üç Küçük Domuzcuk Masalı Oku

Eymen ve Ayşe, yaşlı adamın sözlerini dinlemişler ve birbirleriyle paylaşmaya karar vermişler. O günün akşamında, Ayşe Eymen’e küçük bir hediye vermiş ve Eymen’de Ayşe’ye bir şeker vermiş. Böylece, ikisi de birbirleriyle paylaşmaya başlamışlar.

Birkaç gün sonra, Eymen’in evine ziyarete gittiğinde, Eymen’in annesi onlara bir yemek yapmış. Ancak yemekte yeterli yiyecek yokmuş. Eymen, Ayşe’ye yemeğin az olduğunu söylemiş ve Ayşe hemen birkaç meyve getirmiş. Böylece, ikisi de yemeklerini paylaşmışlar ve doydukları için mutlu olmuşlar.

O günden sonra, Eymen ve Ayşe birbirleriyle paylaşmaya devam etmişler. Her seferinde birbirlerine yardım etmişler ve paylaşmanın gücünü keşfetmişler. Artık daha mutlu ve daha iyi arkadaş olmuşlar.

Eymen ve Ayşe’nin anne babaları, onlardaki bu değişimi görüp paylaşımcı oldukları için onlarla gurur duyup, çok mutlu olmuşlar. Paylaşmanın gücünü öğrenen her çocuk da Eymen ile Ayşe gibi çok iyi arkadaşlıklar edinip, hayatları boyunca çok mutlu olmuş.

Diğer İçeriklerimiz:

Küçüklerin İlgisini Çekecek Diğer Kategorilerimiz

Bir Cevap Yazın

error: Content is protected !!