Yavru Köpek Buddy Masal Oku

Yavru Köpek Buddy Masalı

Kısa Masallar kategorimizden Yavru Köpek Buddy Hikayesi ve Masalı Okuyorsunuz.

Mevsim sonbahardı, hava yağmurlu ve soğuktu. Müge ailesiyle mutfakta oturmuş dışarıda artık sararıp dökülen yaprakları izleyerek kahvaltı yapıyordu. Annesi Müge’nin çok sevdiği omleti yapıp sofraya koymuştu. Omletin yanında da nefis bir çikolatalı ekmek ve ılık bir bardak süt vardı. Müge omletini yedikten sonra çikolatalı ekmeğini yemek için eline aldığında, dışarıdan gelen bir ses duydu. Ses tıpkı bir bebeğin ağlamasına benzer şekildeydi. Sesi Müge’nin ailesi de duydu, kendi aralarında bu sesin nereden ve kimden geldiğini konuşmaya başladılar. Müge ailesine “Haydi gidip bakalım, belki de yardıma ihtiyacı olan birileri vardır” dedi. Ailesi ve Müge yağmurluk ve botlarını giydikten sonra dışarıya çıktılar. Sesin geldiği yerin neresi olduğunu öğrenmeye çalışıyorlardı.

Sesin geldiği yeri bir süre dinlediler, ses evin yanındaki eşya deposu tarafından geliyordu. Müge ve ailesi oraya doğru ilerlediler. Depoya vardıklarında yağmurdan sırılsıklam olmuş, üşümüş ve acıkmış bir köpek yavrusu vardı. Üstelik yavru köpek bacağından yaralanmıştı. Müge ve ailesi yavru köpeğin bu durumuna çok üzüldüler. Hemen depodan köpeği koyabilecekleri bir kutu bulup, yavru köpeği bir battaniyeye sararak içine koydular.

Müge yavru köpeğin haline çok üzüldü ve ağlamaya başladı. Müge’nin babası Müge’ye “Endişelenme kızım, bu yavru köpeğe yardım edeceğiz, iyileşecek.” dedi. Yavru köpeği alıp, evin içine getirdiler. Şöminenin kenarına koyup, temiz bir havlu ile kurulayıp, yarasını sardılar. Yavru köpek ısınmış ve kurulanmıştı, artık eksik kalan tek şey karnının doyurulmasıydı. Müge mutfaktan yavru köpeğe biraz yiyecek ve temiz su getirdi. Yavru köpek hemen karnını doyurmaya başladı, Müge’nin getirdiği yiyeceklerin hepsini bitirdi.

Masal oku ve çocuk gelişimine destek ol…

O akşam yavru köpek korktuğu için evdekilere çok fazla yaklaşmadı. Fakat ertesi gün olduğunda Müge’nin yanına gelip, onunla oynamaya çalıştı. Yaralı bacağı gitgide daha da iyileşmeye başlamıştı. Müge yavru köpeğe iyice alışmıştı. Yavru köpekte artık evdekilerin kendisine yardımcı olmaya çalıştığını anlamıştı. Evdeki herkes ile çok iyi anlaşıyor, kendisini sevdirmeye izin veriyordu. Müge bir sabah kahvaltıda babasına yavru köpek iyileşince onu yeniden sokağa mı bırakacağız diye sordu. Babası da Müge’ye yavru iyileştiğinde onu hayvan bakım evine götüreceklerini söyledi. Fakat Müge yavru köpekten ayrılmayı hiç istemiyordu. Ailesine ısrar ederek onun evde kalmasını, yavru köpeğin kendileriyle yaşamasını istediğini söyledi. Sonra annesi ve babası yavru köpeğin kızları Müge’ye arkadaşlık edebileceğini düşünerek onu sahiplenmeye karar verdiler.

Müge sevinçten havalara uçtu. Ailesine sarıldı ve onlara teşekkür etti. Şimdi bu yavruya ne isim koyulacağını düşünme vaktiydi. Müge’nin önceden çok sevdiği, ama sonrasında kaybettiği peluş bir oyuncak köpeği vardı. Kaybedince çok üzülmüştü. Oyuncak köpeğinin ismi ise Buddy idi. Aklına kaybettiği oyuncağının isminin yavru köpeğe verilmesi geldi. Onun adı Buddy olsun mu diye sordu. Ailesi de bu fikri çok güzel beğendi. Yavru köpeğe Buddy diye seslendiler. O sıra da yavru köpek havladı. Demek ki o da adını beğenmişti.

Aradan uzun bir zaman geçti ve yavru köpek Buddy artık büyümüştü. Evdeki herkes ona çok alışmıştı. Müge okula gittiğinde bile köpeği Buddy’i çok özlüyordu. Her akşam Müge ve ailesi Buddy ile yürüyüşe çıkıyorlar, birlikte çok eğleniyorlardı. Çevredeki herkes de Buddy’i çok severdi. Ona taze yiyecekler ve mamalar ikram ediyorlardı. Buddy çok sevimli bir köpekti ve mahalledeki çocuklarla oynar, yaşlıların yardımına koşardı. Bu sebeple onu herkes akıllı köpek Buddy diye çağırırdı.

Buddy Müge’nin en yakın dostu olmuştu. Buddy ve Müge birlikte büyüdüler, birlikte çok anıları olmuştu. Müge sadece kendi köpeği Buddy’e değil, tüm sokak hayvanlarına yardım etti. Buddy ve Müge hiç ayrılmadılar ve ömür boyu mutlu yaşadılar.

Anadolu Masalları kategorimizdeki masalları gördünüz mü? Haydi bir hikaye oku

egiticimasallar.com‘da Yavru Köpek Buddy’nin Masalını okudunuz. Lütfen bizimle görüşlerinizi yorum kısmında paylaşmayı unutmayınız.

Bir Cevap Yazın

error: Content is protected !!